Aramayan Bulamaz
×
google ping etiketine ait içerikleri görüntülemektesiniz.
PHP ile Google\'a Ping Atmak - ping Fonksiyonu

Blog yazarları veya forum kullanıcıları sitelerine içerik eklediklerinde bu içeriğin google tarafından hemen görüntülenmesini isterler, bunun için Google'a ping atmamız gerekir. Bunu php ile yapmak için file_get_contents() fonksiyonunu kullanacağız.
file_get_contents() fonksiyonu ile web sayfalarından bilgi çekebiliriz.
$site = "https://niyazi.org"; $icerik = file_get_contents($site); echo $icerik;
Bu komut sayesinde niyazialpay.com adresine girip kaynağa ulaşıp o kaynağı ekrana yazdırmış olduk.
Ping atarken fonksiyonumuzu bu şekilde kullanacağız:$sonuc = file_get_contents('http://blogsearch.google.com.tr/ping?url=https://niyazi.org<&hl=tr'); echo $sonuc; //Thanks for the ping.
Ekran çıktısı "Thanks for the ping." olacaktır.Bunu sürekli kullanacaksak eğer sürekli sürekli blogsearch.google.com.tr adresini yazmak zor gelebilir o yüzden bir fonksiyon yazalım.
function ping($url){ $sonuc = file_get_contents('http://blogsearch.google.com.tr/ping?url='.$url.'&hl=tr');  $sonuc .= file_get_contents('http://blogsearch.google.com/ping?url='.$url.'&hl=tr'); echo $sonuc; return $sonuc; }

Fonksiyonda dıraşıdan bir parametre girileceğini belirttik, parametre değeri biz hangi adresi ping attırmak istiyorsak o oluyor.
Kullanım şekli ping('https://niyazi.org');
Ekran çıktısı "Thanks for the ping.", sürekli sürekli kullanacaksak eğer bu fonksiyon ile sadece adresi yazdırıp ping attırmak kolay oluyor.
Seo açısından sitenize iyi bir yarar sağlar.

  • Önceki Sayfa
  • Sonraki Sayfa