Aramayan Bulamaz
×

Hacking, bilgisayar sistemi hakkında ve sistemin nasıl çalıştığı hakkında bilgi almak için bu sistemlere girmektir. Hacking kanunsuz bir olay çünkü hackerler her tür bilgiye karşılıksız, bir şey ödemeden ulaşmak istiyorlar, ve ulaşıyorlar da! Tabii bu insanları kızdırıyor ve toplumdan dışlanıyorlar ve hapisten uzak durmak içinde kimliklerini gizlemek zorundalar. Kendi hacking toplulukları dışından bir kimseyle cezalandırılma korkusundan konuşamazlar. Öğrenmek istedikleri için cezalandırılıyorlar. Hükümetler, dışarıda o kadar tehlikeli insan varken, bu hackerlerı yakalamak için tonlarca para harcıyor. Katiller, tecavüzcüler, teröristler, fidyeciler ve hırsızlar yaptıkları işler yüzünden cezalandırılmalı, HACKERLAR DEĞİL! Kimseyi tehdit etmezler ve bir insanı veya bir bilgisayarı incitmek istemezler. Elbetteki kendilerine hacker deyip bilgisayar sistemlerine zarar verenlerde var, ama onlar hacker değil. Onlar crackerlar ve suçlular. Crackerlardan kurtulmanın iki yolu var. Biri bilgisayar ve telefon olayını iptal etmek ki onlar yine istediklerini almak için bir yol bulabilirler! Diğer yol ise onlara istediklerini vermek.

Bir hackerın felsefesi vardır ama crackerın felsefesi yoktur, crackerların amacı sadece zarar vermek, hacker ise bilginin özgürlüğünü savunur ve istediği bilgiye kimsenin ruhu duymadan erişebilir. Hacker bir sistemi daha iyi hale getirmek için uğraşırken, crackerlar sistemi bozmak yolunda çalışırlar.

 

Hackerları suçlu gibi gösterenlere cevabım:

Eğer hackerlar olmasaydı o kullandığınız bilgisayar hâlâ 1980den kalma bilgisayar olurdu, sistemler bu kadar gelişmezdi ve bilgi güvenliği alanında bu kadar ilerleme kaydedemezdiniz...Bunları da okumak isteyebilirsiniz

0 Yorum

Bir Yorum Bırak