Aramayan Bulamaz
×

SEO (Search Engine Optimization) = Arama Motoru Optimizasyonu

Sitemizin arama motorlarında gözükmesi ve arama motorlarının sitemizi çabuk bir şekilde indexlemesi için yapılan çalışmalardır.

Sitemizin arama motorlarında çabuk görüntülenmesi için site başlığını doğru tanımlamalı ve html meta etiketlerini tanımlamamız gerekmekte.


Önemli Meta Etiketleri

robots: Bu etiket arama motorlarına site içeriği ile karşılaştıklarında ne yapmaları gerektiğini anlatıyor. index parametresi indexleneceğini, follow parametresi ise takip edileceğini belirtiyor. İndeksleme için seçenekler index (indeksle) ve noindex (indeksleme). Linklerin takip edilmesi ile ilgili seçenekler de follow (takip et), nofollow (takip etme) şeklinde tanımlanır. Eğer sitenizde bir sayfanın indexlenmesini veya linkin takip edilmesini istemiyorsanız bu etiket önem kazanıyor, noindex ve nofollow ile o sayfanın takip edilmemesi ve indexlenmemesini sağları.() Bunlardan her hangibirisi tanımlanmamışsa varsayılan olarak index ve follow olarak algılanıyor ve site indexleniyor. Seçeneklerden yalnızca birer tanesi kullanılabilir. Örneğin; dikkate alınmıyor.

description: Bu etiket arama motorları sonuçlarında site ile ilgili bilgi vermek içindir. Sitenin içeriği ile ilgili bir açıklama yazısı belirtmeliyiz, gereksiz açıklama metinleri siteyi geriye atar.

keyword: Bu etiket ile arama motorlarında hangi anahtar kelime ile aratılınca çıkması gerektiğini belirtiyoruz, sitenin içeriği ile ilgili anahtar kelime belirlemeliyiz yoksa arama motorları siteyi geriye atıyor.

Sitemizin url kısmıda seo uyumlu olması da önemlidir, genelde konu başlığını url e dönüştürerek bunu yaparız, Konu başlığı Aircrack-ng Wep Hack (Resimli Anlatım) url: aircrack-ng-wep-hack-resimli-anlatim şeklinde. Bu şekil url yapmayı başka bir konuda anlatacağım.

Ayrıca site içeriğininde özgün olması önemlidir seo açısından, biryerlerden kopya edilen içerikler google tarafından hoş karşılanmıyor, siteyi geriye atmasada pek fazla önem vermiyor bu içeriklere, özgün olmak iyidir 

Sitenin html yapısıda önemlidir, validator.w3.org adresinden sitenizin html yapısını kontrol edebilirsiniz. Hata olmaması arama motorlarının site içeriğini okuması açısından daha iyi olur 

Güvenli ödeme yöntemleri ile işinde profesyonel ve tecrübeli hizmet verenlerden, en ekonomik seo hizmetleri fiyatları SadeceOn’da! Sitenizin sıralamasını yükseltmek, arama motorlarında üst sıralara çıkmak için ister kurumsal paketlerden, ister başlangıç seo paketlerinden birini alabilir, daha fazla kitleye ulaşmanın tadını çıkarabilirsiniz. 10 Liradan başlayan fiyatlarla en kaliteli seo paketleri SadeceOn’da sizi bekliyor.

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

1 Yorum

image

webmaster

19 Jan 2013 10:40

tşkler bilgiler icin..

Sen de bir yorum bırak