Aramayan Bulamaz
×
21 December 2011 tarihine ait içerikleri görüntülemektesiniz.
Bir Erkeğin Ağzından Yemek Tarifleri

Domatesli Biberli Yumurta

Büyükçe bir tavaya yağ, domates ve biber koyup bir sigara yakıyoruz. Sigaranın külü yere düşmek üzereyse yumurtaları eklemenin zamanı gelmiş demektir. Yumurtaları kırıp sigaramızı bitiriyoruz. Pişmiştir herhalde ocağın altını kapatıyoruz.

Biberli Domatesli Yumurta

Her gün domatesli biberli yumurta yemekten sıkıldığımızda yapabileceğimiz bu enfes yemek tıpkı biberli yumurtalı domates gibi pişiriliyor.

Makarna

Bir tencere dolusu sıcak suya makarna poşetini boşaltıp maç izlemeye başlıyoruz. İlk yarının ortalarına doğru kalkıp altını kapatuyoruz. Tencerenin içinden seçtiğimiz makarnayı fayansa fırlatıyoruz. Yapışırsa pişmiş demektir. Devre arasında hâlâ içinde su kaldıysa tencerenin kapağını kapatıp lavabodaki en kirli tabağın üzerine doğru döküyoruz. (o zaman hem tabak temizleniyor hem de makarnalar çatalla yenebiliyor) Üzerine ketçap sıkıp yiyiyoruz. Not: Fayansa fırlattığınız makarnayı bir ara oradan alın. Sayıca fazlalaştıklarında bazen hangisini fırlattığınız karışıyor.

Tuzlu Makarna

Yapılışı aynı makarnaya benziyor. Tek farkı bu kez makarnaları suya atmadan once tuz koymayı akıl ediyoruz. Öyle daha güzel oluyor.

Pilav

Pilav aslında basit bir yemek değil. Aranan kriterler var. Tuzlu yumuşak ve tane tane olması gerekiyor. Sonuncusu kolay. Pirinçleri tek tek pişirdiğinizde tane tane oluyorlar ama uzun sürüyor. Maharet hepsini bir arada pişirebilmekte; ama çok da sorun etmeyin. Nasıl olsa içine yoğurt koyup bulamaç haline getirdiğimizde hepsi birbirine yapışıyor. Kısaca yağ koyup üzerine pirinç ekliyorsunuz. Sonra da su ve tuz koyup pişiriyorsunuz. Hem bunu süzmeye de gerek yok.

Patates Kızartması

En kolay işlerden biri. Patatesleri soyup parmak gibi kesiyorsunuz ve kızgın yağa atıyorsunuz. Tek yapmanız gereken altını zamanında kapatmanız. Yo

Bilgisayar Terimleri Osmanlıca Olursa

Görev çubuğu: degnek-ül vazife

Çift tıklama: tıkırtı-ül tekerrür

Administrator: sahip-ul edevat

Flash disk: edevat-ül yumuşak`

Hard disk: edevat-ül civanmert

Anti spyware: müdafa-ül hafiye

Mouse: zındık faresi

Klavye: taht-ul hurufat

Power supply: kuvvet macunu

My documents: hazine-i evrak

İnternet: allame-i ulul arz

Google:kaşif-ul ali

Google earth:Seyr-ül arz, kaşif-ul arz

Denetim masası: sehpa-i saltanat

Cd- rom: pervane-ül hâfiza

Ekran: perde-ül temasa

Kasa: kaide

Enter: duhul

Virüs: deyyus

Antivirüs: akıncı

Msn: elçi

Hacker: Deyyus-ül-ekber

Hata raporu: malumat-ül kabahat

Mail server: divan-ül mektubat

Messenger: havadisçi

Chat: muhabbet-ül zaby

Ctrl alt del: has tımar zeamet  • Önceki Sayfa
  • Sonraki Sayfa