Aramayan Bulamaz
×
27 October 2012 tarihine ait içerikleri görüntülemektesiniz.
PHP ile Google\'a Ping Atmak - ping Fonksiyonu

Blog yazarları veya forum kullanıcıları sitelerine içerik eklediklerinde bu içeriğin google tarafından hemen görüntülenmesini isterler, bunun için Google'a ping atmamız gerekir. Bunu php ile yapmak için file_get_contents() fonksiyonunu kullanacağız.
file_get_contents() fonksiyonu ile web sayfalarından bilgi çekebiliriz.
$site = "https://niyazi.org"; $icerik = file_get_contents($site); echo $icerik;
Bu komut sayesinde niyazialpay.com adresine girip kaynağa ulaşıp o kaynağı ekrana yazdırmış olduk.
Ping atarken fonksiyonumuzu bu şekilde kullanacağız:$sonuc = file_get_contents('http://blogsearch.google.com.tr/ping?url=https://niyazi.org<&hl=tr'); echo $sonuc; //Thanks for the ping.
Ekran çıktısı "Thanks for the ping." olacaktır.Bunu sürekli kullanacaksak eğer sürekli sürekli blogsearch.google.com.tr adresini yazmak zor gelebilir o yüzden bir fonksiyon yazalım.
function ping($url){ $sonuc = file_get_contents('http://blogsearch.google.com.tr/ping?url='.$url.'&hl=tr');  $sonuc .= file_get_contents('http://blogsearch.google.com/ping?url='.$url.'&hl=tr'); echo $sonuc; return $sonuc; }

Fonksiyonda dıraşıdan bir parametre girileceğini belirttik, parametre değeri biz hangi adresi ping attırmak istiyorsak o oluyor.
Kullanım şekli ping('https://niyazi.org');
Ekran çıktısı "Thanks for the ping.", sürekli sürekli kullanacaksak eğer bu fonksiyon ile sadece adresi yazdırıp ping attırmak kolay oluyor.
Seo açısından sitenize iyi bir yarar sağlar.

İnternet ve Bilgisayar Güvenliği

İnternette güvenliğimiz çok önemlidir. İnternet bankacılığı kullanıyorsanız eğer bu daha da önemlidir.

İnternet güvenliğiniz için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;İnternet üzerinden alış-veriş yapıyorsanız eğer kullandığınız web sayfasının https:// ile başladığına emin olun, bu güvenli bir bağlantıda olduğunuzu gösterir, bu bağlantı protokolünü kullanan sayfalarda güvenlik sertifikası varıdr, SSL (Secure Socket Layer) bu sertifika ile sayfadaki veri iletişimi şifreli gerçekleştirilir. Sizinle aynı ağı kullanan birisi varsa eğer ve bu ortak ağ kullanıcısı ağ trafiğini dinliyorsa sizin bu sayfada ne yaptığınızı anlayamayacaktır.
Güncel bir antivirüs yazılımı kullanın, Kaspersky veya Nod32 yi öneriyorum, bunun yanında Comodo Firewall yazılımıda sisteminize yapılacak herhangibir izinsiz girişi engelleyecektir, bunlara ek olarak bir de antilogger yazılımı kullanın bu sayede bilgisayar güvenliğimizi sağlamış olduk ancak hiçbir zaman %100 güvendeyiz diyemeyiz bu yaptıklarımız sadece önlem.
Gizli sorularınızın yanıtlarına alakasız cevaplar verin, "Tarihteki en sevdiğiniz kişilik?" sorusuna "Atatürk" yanıtını verirseniz bu cevap hemen tahmin edilir ve şifreniz değiştirilir, alakasız saçma cevaplar verirseniz eğer tahmin edilelemez ve şifreniz bu yollarla değiştirilemez.
Kullandığınız şifreleri de karışık yapın, sadece sayı ile oluşturulan şifreler tahmin edilir veya zorlama yöntemi ile kırılabilir, ya da sadece harflerden oluşan bir şifre de hemen kırılabilir, şifrelerinizde büyük ve küçük harf, sayı ve karakterleri kullanın bu tarz şifreler wordlistlerde bulunmaz ve kırılma ihtimalleri çok düşüktür, şifreleriniz en az 10 karakter olsun, bu yazdıklarıma örnek bir şifre türü: +$>cE50?_zrT85-
İşletim sisteminizi sürekli güncel tutun, güncellemelerin çıkmasının sebebi sistemin kullandığı bir dosyada, örneğin bir dll dosyası, açık çıkmasıdır. Bu

  • Önceki Sayfa
  • Sonraki Sayfa