Aramayan Bulamaz
×
Kemal Demirez değerli bir abimdir. Linux konusunda iyi bir bilgiye sahiptir.
Linux 2012 ve Backtrack 5 kitaplarının yazarıdır.

Şimdi de "Linux Komut Satırı" adında bir pdf kitap hazırladı ve yayınladı. Bende bu pdf eseri sizlerle paylaşmak istiyorum.

https://disk.yandex.com.tr/public/?hash=t3BOtSSFj%2BsYepQS%2BKCSOmFEPvEeEGKMuD8x/INqVK0%3D&locale=tr

Kitapta, Linux işletim sisteminde kullanılan komutların geneli anlatılmış. Dizin oluşturmadan tutun log yönetimine kadar her türlü bilgiyi edinebilirsiniz.

Bunları da okumak isteyebilirsiniz

2 Yorum

image

metin

20 Oct 2016 19:59

selam ü allekum ben bu eğitim setin öğrendim ama ben bir şirket çalışabilecek kadar nasıl öğrenebilirim bana tavsiye edebileceğiniz bir kitab ta eğitim seti olabilir şimdide tşkler

image

Cryptograph

05 Jan 2017 05:55

A.selam, ben aslında Linux ile ilgili bir kitap bitirmedim ama size Kemal Demirez abimize ait Linux 2012 kitabını önerebilirim. Linux işletim sistemini iyi seviyede öğrenmek için öncelikle bilgisayarına bu sistemi kurmanız gerek, ikinci işletim sistemi olarak kurulduğunda öğrenilmiyor. Bilgisayarda tek işletim sistemi olarak Linux kurup onu kullanmaya mecbur olduğunuza kendinizi inandırdıktan sonra öğrenilmeye başlıyor. Bir firmada çalışabilecek seviyede Linux öğrenmek istiyorsanız eğer Linux sistem yönetimi ile ilgili kitaplar ya da interneten çeşitli kaynakları araştırmanızı tavsiye ederim.

Sen de bir yorum bırak